Větrejte nepřetržitě a zdarma!

Turbowenty na vašich bytových, kancelářských a provozních budovách Vám výrazně ušetří finance za energie a zlepší mikroklima. Úspora vzhledem ke spotřebě energie, revizím a údržbě bude neskutečná!

V rámci snahy dosáhnout úspory energií se kromě zateplení domů a výměny oken objevují na bytových domech také tzv. turbowenty. Jedná se o větrací hlavice, většinou o nerezové, které se roztáčejí pomocí síly větru. Vznikající podtlak, související s průměrem (velikostí) zařízení, má za následek zlepšení odtahu ve větracích šachticích, původně opatřených různými elektrickými ventilátory v různém technickém stavu. Zákazníci ušetří elektrickou energii, odpadá potřeba elektrických kabelů v těžko kontrolovatelných šachticích domů a v neposlední řadě nejsou nájemníci obtěžováni hlukem ventilátorů, protože turbowent se otáčí naprosto tiše. Regulaci odtahu možno provádět přímo v příslušných místnostech pomocí uzavíratelných mřížek.

Jak už to bývá, instituce reagují mnohem pomaleji než soukromý sektor a tak trvalo řadu let, než se tím někdo začal zabývat.
K naší velké radosti v nemocnici Ostrava vyzkoušeli napřed několik nerezových turbowentů v místech k tomuto vhodných (koupelny, šatny atd.) a po řadě jednání, výběrových řízeních a dalších peripetiích je v současnosti na budovách městské nemocnice nainstalováno těchto turbowentů přes padesát.
Úspora vzhledem ke spotřebě energie, revizím a údržbě bude neskutečná.

Kromě úspor energie má využití turbowentů další nezanedbatelný význam. V souvislosti se zateplováním panelových domů a výměnou oken, dochází ke zhoršení mikroklimatu v bytech. Vzniká tak prostředí nevhodné zejména pro alergiky a zvyšuje se možnost vzniku plísní. Vlhkost je však doprovázena i vysokým obsahem oxidu uhličitého CO2 , který bydlící často ani nevnímají, i když je pro jejich zdraví ještě škodlivější. Turbowenty svým neustálým bezprůvanovým větráním tuto nevýhodu odstraňují. Praxe a rychlý nárůst využití turbowentů nasvědčují, že oproti drahým a hlučným ventilátory (mnohdy už nefunkčním), jsou v nesporné výhodě, protože:

VĚTRAJÍ NEPŘETRŽITĚ A ZDARMA!


ID: 16907509 Naposledy upraveno 28.06.2021 v 08:26

603894605
https://vaex.cz
Ostrava (702 00)

Odpovědět na inzerát

Další podobné inzeráty: stavební a instalační materiál